مونترو ریویرا

درباره مونترو ریویرا

شهر جشنواره ها

شهر Montreux در آغوش دریاچه ی ژنو، در حصار تاکستان ها و با پس زمینه ای از کوه های سر به فلک کشیده ی آلپ، نفس ها را در سینه حبس می کند. فستیوال موسیقی جاز این شهر که هرساله در ماه ژوئیه برپاست و در گوشه کنار این شهر سبب برپایی کنسرت می شود، از شهرت جهانی برخوردار است. این شهر با آب و هوای بی نظیرش، مرکز منطقه ی ریویرا محسوب می شود . درختان مدیترانه ای همچون کاج، سرو و نخل در این شهر به خوبی رشد می کنند. چارلی چاپین، فردی مرکوری و افراد مشهور دیگری از ستارگان، در اینجا زندگی کرده و یا به زندگی خود ادامه می دهند. بسیاری از خانه هایی که در امتداد جاده ی ساحلی واقع شده اند از جمله قصر باشکوه مونترو، متعلق به دوران اوج عصر زیباییست. به عنوان سرگرمی های مفرح، خانواده ها میتوانند علاوه بر فعالیت های بی شمار فضای باز، از پارک های تفریحی بسیاری ( Aventure Labyrinthe , Aqua parc , Parc Aventure ) سود برند. همچنین تمام اعضای خانواده می توانند با Chocolate Train از یک سفر خوراک شناسی لذت ببرند.

جاذبه ها :

Chillon Castle :

این قلعه در یک جزیره ی صخره ای، در کنار دریاچه و در پای یک دره ی جنگلی حضور دارد. قلعه ی رمانتیک Chillon که در نزدیکی Montreux واقع است، به مکانی محبوب برای قرار ملاقات ها و هرگونه رویدادی بدل گشته است.

Golden Pass :

این قطار، گستره ی وسیعی از گشت ها را ارائه می دهد مانند خط Montreux – Lucerne .

Montreux Jazz Festival :

این جشنواره که در سال  1967 پایه گذاری شد، یکی از مهمترین رویدادهای هنری در جهان است. در طول دو هفته در ماه ژوئیه، انواع سبک موسیقایی در این جشنواره به اجرا در می آید.

Chaplin s  World :

موزه ای سرگرم کننده، سحرانگیز و تعاملی در مورد کمدین مشهور، چارلی چاپین.

گردش در ساحل دریاچه : گردشی طولانی در خط ساحلی آکنده در گل که Vevey و Montreux را به Chillon Castle وصل می کند.