وین

درباره وین

وين از رويايي ترين شهر هاي دنياست و يكي از محبوب ترين مقصد هاي جهانگردي در سطح جهان می باشد. وين پايتخت فرهنگي، اداري و اقتصادي اتريش با جمعيتي در حدود 2 ميليون نفر (وين و حومه) در گوشه شمال شرقي اتريش در نزديكي مرزهاي اسلواكي، چك و مجارستان واقع شده است. در سال 2001 بخش قديمي و تاريخي وين به عنوان ميراث جهاني در ليست يونسكو به تثبيت رسيد.

از نظر استانداردهاي بالا و كيفيت زندگي اين شهر يكي از اولين شهر هاي دنيا و در بعضي موارد اولين شهر دنيا همواره مطرح گرديده است.

وين در واقع پايتخت موسيقي اروپاست و معروفترين و بزرگترين سالنهاي موسيقي كلاسيك، تاتر و اُپرا در اين شهر قرار دارند و همواره پذيراي بزرگترين فستيوال هاي موسيقي در سطح اروپا و جهان بوده و هست. وين موزهاي در فضاي باز است چرا كه بسياري از شاهكارهاي معماري غرب با تنوعي شگفت انگيز در گوشه گوشه اين شهر چشمان هر بازديد كننده ای را خيره مي سازند.

از ساختمان هاي سبك رومنسك گرفته تا باروك و از بناهاي دوران نئوكلاسيك تا معماري مدرن همه وهمه در كنار هم چهره اي هماهنگ و با شكوه به اين شهر رويايي بخشيده اند.

كافه هاي كوچك در كنار پياده روهاي وين، بوي قهوه، شكلات و نان زنجبیلی، نواي دلنشين موسيقي در میدان قدیمی شهر و مردمي مهمان نواز سالانه هزاران گردشگر را  از سراسر جهان به اين شهر دلربا جذب مي كند.

موزه هاي وين گنجينه هايي از آثار هنري از تمام دنيا را در خود جای داده اند. جهانگرداني كه سرتاسر سال به وين سفر مي كنند از زيبايي هاي آن لذت برده و همواره در حسرت جاذبه هايي كه هنوز در اين شهر نديده اند به ديار خود باز مي گردند.